مشخصات، قیمت، خرید لنت ترمز جلو ریو تیبا، ساینا، کوییک تیاگو TIAGO
لنت ترمز جلو ریو تیاگو
لنت ترمز جلو ریو تیاگو
لنت ترمز جلو ریو تیاگو
لنت ترمز جلو ریو تیاگو

لنت ترمز جلو ریو تیاگو

لنت ترمز عقب تیاگو TIYAGO مناسب خودرو های :

سایپا تیبا 1 و 2 از سال 1391 ساخت ايران

ساینا دنده دستی و اتومات

کوییک

ریو مونتاژ سایپا

TIYAGO
ناموجود
132,000 تومان
بدون مالیات

بررسی سازگاری

گزارش قیمت

بدلیل نوسانات قیمت و تعداد زیاد اقلام، در صورت مشاهده قیمت پایین تر به ما اطلاع دهید تا اصلاح شود
سپاس! درخواست کاهش قیمت ثبت شد
شما یک درخواست دارید لطفا تا اعلام نتیجه صبور باشید
درخواست شما قبول شد! قیمت پیشنهادی شما قبول شد و میتوانید خرید کنید
متاسفانه درخواست شما رد شد!
ما درخواست شما را بررسی کردیم، قیمت پیشنهادی برای شما :
Sorry! Your bid limit has been reached. Please wait until your other bids are either accepted or declined.
ایمیل ضروری
ضروری
باید از صفر بیشتر باشد
پیام کوتاه است

انبار مرکزیناموجود

store شعب

 

اهمیت انتخاب لنت ترمز مناسب

انتخاب لنت ترمز مناسب از مهمترین موضوعات در تامین قطعات خودرو است. اهمیت این موضوع فقط در صدا داشتن لنت یا سوت کشیدن و یا داغ شدن آن نیست! بلکه مهمترین وظیفه لنت ترمز، عکس العمل سریع در کمترین زمان و قفل نشدن آن است. این مسئله آنقدر مهم است که تولید کننده های معتبر جهانی همواره بر سر آن در حال رقابت بوده و همیشه سعی در کشف فرمولی جدیدتر برای رسیدن به این مهم هستند لذا فرمول تولید لنت های اورجینال با کیفیت بالا همواره به صورت یک راز برای تولید کننده آن است.

متاسفانه فروش لنت های نا مرغوب و بی نام و نشان در چند سال اخیر در ایران بسیار رواج پیدا کرده و همگی با 3 مقوله که در  توضیحات بالا ذکر شد، تبلیغات می نمایند:

سوت نمیکشه ، داغ نمیکنه ، دیر تموم میشه !

اما اینها کافی نیستند ! زیرا با ساده ترین و پیش پا افتاده‌ترین فرمول ها نیز میتوان به تولید لنت با این سه ویژگی دست یافت!

مهم ترین ویژگی لنت ترمز، سازگار بودن آن با سیستم ABS و مهمتر از آن کوتاه ترین خط ترمز و از ویژگی های دیگر، حفاطت دیسک چرخ و جلوگیری از خوردگی دیسک است.

لنت ترمز های اصلی یا به عبارتی دارای استاندارد OE جهانی باید حتما فاقد ماده سرطان زای ASBET باشند. کارخانه های بی نام نشان از این ماده در تولید لنت استفاده میکنن چراکه باعث نرمی لنت و گیرایی لنت میشود در حالیکه شرکت های OE از طریق فرمول های خاص و هزینه بر به این ویژگی میرسند و این باعث تفاوت قیمت لنت اصلی با لنت تقلبی میشود.

دیگر ویژگی لنت، تولید آن روی شاسی خام است. شرکت های متقلب شاسی های مستعمل لنت ترمز را از بازار جمع آوری میکنند و مواد نو را با چسب صنعتی روی آن پرس میکنند اما فرایند تولید لنت اصلی کاملا متفاوت است؛ به اینصورت که ابتدا شاسی مختص لنت تولید و مواد اصلی بصورت لایه لایه به شاسی تزریق میشود و پس از اتمام این فرایند لنت ترمز در خال کوره های حرارت بالا متراکم میشوند. این عمل باعث یکدست شدن مواد لنت ترمز با شاسی میشود و این ویژگی مانع ترک لنت یا کنده شدن آن در ترمز های قوی و داغ شدن دیسک میشود. در لنت های تقلبی براحتی در شرایط پیک، لنت ترک برداشته و حتی از شاسی کنده میشود.

انواع لنت ترمز خودرو

لنت ترمز ها بسته به مواد تشکیل دهنده به دو دسته تقسیم میشوند

1- لنت ترمز های پایه فلزی

در لنت ترمز های پایه فلزی همراه مواد لنت، جهت انسجام و تبادل حرارت دیسک و افزایش گیرایی از فلزاتی مانند مس و برنز استفاده میکنند. در واقع شما اگر به رویه لنت نگاه کنید، ذرات این فلزات را در داخل آن میبینید.

2-لنت ترمز پایه سرامیکی

در لنت های سرامیکی از مواد مصنوعی خاصی استفاده میکنند که این مواد نزدیک به سرامیک و دارای قیمت بالای هستند. لنت ترمز های سرامیکی به مراتب گیرا تر هستند و تحمل حرارتی بالاتری دارند.

مشخصات فنی لنت ترمز عقب خودرو کفشکی تیبا، ساینا، کوئیک تیاگو TIYAGO

این محصول با پایه فلزی مسی ساخت ایران، فاقد آزبت دارای گیرایی بسیار بالا و سازگار با سیستم ABS بوده و مناسب خودروی   SAIPA SAINA TIBA از سال 1391 است. این محصول در سازنده های دیگر با شماره فنی D1515-8724, 181610, MDB2050, SDB1805, 2387301, GDB3285, 23873, 23874, 23875 است.

ساخت کشور
ایران Iran
مشخصات فنی لنت
مسی, فاقد آزبت
موقعیت
عقب
دسته بندی
سیستم ترمز

احتمالا با این موارد هم علاقمند باشید

محصول به لیست علاقمندی افزوده شد
محصول به لیست مقایسه افزوده شد